Propojujeme aktivní seniory. Přibývá nás každým dnem!

Věk je jen číslo

Sportovní hry seniorů
Pod tímto heslem se konaly  SPORTOVNÍ HRY SENIORŮ České republiky 2017 na Stadionu mládeže na Kotlářce 1, v Praze - Dejvicích.  Dne 31.5.2017 to byl již šestý ročník sportovních her pod záštitou České Unie sportu.

Náš Klub seniorů Řepy se sportovních her zúčastnil v hojném počtu. Je nás v klubu 51 členů a ve středu 31.5.2017 se aktivně do sportovních her zapojilo 31 členů klubu, co představuje 60,8 %-ní účast.  Vždy ve středu máme pravidelně zasedání našeho klubu, ale tentokrát dostala přednost Kotlářka, jak familiárně říkáme této akci a zasedání klubu jsme zrušili. A že jsme udělali dobře nasvědčují i naše výsledky. Každý jeden z nás se zapojil do soutěžení aktivně v jednotlivých sportovních disciplínách.

Přihlásili jsme se na  Nordic Walking, biatlon a slalom, které se odehráli v kategoriích A (60-64 let), B (65-74 let), C (75 a více let). Nejpočetnější skupina v počtu 24 členů se zapojila do soutěže trojčlenných družstev v PÉTANQUE.

To, že věk je jen číslo, dokazuje naše členka Antonie Vohradská, která jako nejstarší účastník sportovních her (v dubnu slavila 90 let) získala  nádherný křišťálový Pohár České Unie sportu, pro který si na podium doběhla, jak se tomu divil a obdivoval ji moderátor akce, pan Škorpil z České televize. A svým sportovním výkonem to dokázal i náš člen Ing. Jiří Smělý, který v kategorii C (75 a více let) (v březnu slavil 80 let) v Nordic Walkingu obsadil 4.místo a v biatlonu mu patřila ta nejcennější zlatá medaile za místo první. Na stupně vítězů se postavila i naše Zdenka Satranská, která v kategorii C (75 let a více) získala bronzovou medaili za místo třetí v Nordic Walkingu. V kategorii A (60-64 let) ve slalomu obsadil náš Jaroslav Hladík třetí místo.

Největší, a skoro pětihodinový boj se rozpoutal v pétanque tříčlenných družstev z celé České republiky pod odbornou taktovkou pana Petra Fuksy, několika násobného mistra České republiky a člena předsednictva České asociace pétanqových klubů.

Do soutěže v pétanque se letos přihlásilo rekordních 80 tříčlenných družstev. Aby se to zvládlo, tak pan Fuksa rozhodl, že se bude hrát na tři vítězné zápasy do 7 bodu. Devět družstev splnilo tuto podmínku a postoupilo do finále soutěže. Z osmi družstev našeho Klubu seniorů Řepy, které se zapojily do soutěže, postoupily do finále, mezi devět nejlepších, tři naše družstva. Byly to Vodníci (Alois Řezník, Marie Řezníková, Marie Tupá), Lvice (Jana Tesařová, Irena Christovová, +1) a družstvo Španielka A ( Mária Szitányiová, Pavel Holoubek, Jaroslav Hladík). Finále se konalo formou rozstřelů ve čtyřech  ateliérech s plastovými koulemi. Každý člen družstva absolvoval čtyři hody o max. hodnotě 20 bodů.
Na stupně vítězů za soutěž v pétanque se postavilo družstvo Španielka A (Szitányiová, Holoubek, Hladík), které získalo Pohár a bronzové medaile za místo třetí.

Je třeba poděkovat organizátorům i za to, že ke každému medailovému umístění jsme obdrželi pěkné dárečky. Potěšilo nás, že ceny členům našeho SENSEN Klubu seniorů Řepy na medailových místech, předávaly i zástupci ze  SENSENu: paní Ing. Kousalíková, bývala starostka Prahy 6 a pani Mgr. Marie Knotková, která nás také přišla povzbudit. My členové našeho SENSEN Klubu seniorů Řepy, jsme rádi, že jsme mohli znovu vzorně v zelených trikách reprezentovat naši MČ Prahu 17 a Centrum sociálně zdravotních služeb Řepy.

A též losování v tombole, bylo štědré i pro naše členy. Třídenní rekreační pobyt v Malé Úpě, vyhráli manželé Řezníkovi a Stanislav Skuhrovec. Bohatý koš s vitamíny a léky od Dr.Maxe potěšil Zdenku a Jaroslava Satranských. Naše členka Marie Orságová, jako účastnice závodu jízdy na koloběžkách, získala zdarma propůjčení značkové koloběžky na víkend.

V závěrů děkujeme hlavním organizátorům , manželům Hufovým, za nádherné Sportovní hry spojené už s tradiční besedou s Olympioniky na čele s Imrichem Bugárem, za možnost si změřit seniorské výkony ve sportu, za možnost setkat se znovu s přáteli z celé České republiky. Děkujeme za možnost diagnostiky prevence zdraví, poradny o bezpečnosti a drobné občerstvení.

Těšíme se již nyní na Sportovní hry seniorů 2018. 

Podívejte se ještě  na  krásná fota, které pro Vás na sportovních hrách nafotil ambasador našeho Klubu seniorů Řepy Mgr. Petr Gruber.

Za Klub seniorů Řepy si s Vámi povídala Ing. Mária Szitányiová.    

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.

Partneři senzačních seniorů

Hlavní partner projektu

Sponzoři a partneři projektu

 • MPSV
 • magistrat hl.m. Praha
 • Národní muzeum
 • Ministerstvo kultury
 • Vojenský historický ústav
 • Svaz měst a obcí České republiky
 • Dr. Max
 • Sprinx Systems, a.s.
 • Expobank
 • CSOB
 • Sodexo plníme přání seniorům
 • Sanofi
 • Globus
 • knihy dobrovsky
 • smart point
 • Mladá fronta
 • medesa
 • babičkářství
 • Bluetools
 • koncertní klub
 • Newton Technologies

Mediální partneři