Tvoříme největší archiv malých dějin.
Přispět můžete i Vy!

Miroslav Bojanovský

Jedna z osobností výstavy Národní kroniky
V Českých Budějovicích na Žižkově náměstí byla zahájena 13. 7. 2017 výstava NÁROD O SOBĚ. Jedná se o putovní výstavu Národní kroniky, která na podzim bude i v Prachaticích. Výstavu zajistila Nadace Charty 77/ SenSen a na venkovní úpravě se podílel původem prachatický Miroslav Houška, který se stal i kurátorem výstavy. Realizace Smart Point a SenSen.
 
Prachatičtí senioři na vernisáž výstavy dorazili Taxíkem Maxíkem. Výstavu zahájila garantka Národní kroniky Kateřina Sodomková, z Nadace Charty 77/SenSen. K výstavě promluvil i náměstek primátora z Českých Budějovic Petr Holický a do třetice Ludmila Suchá, členka místního Klubu AKTIV, aktivní přispěvatelka do Národní kroniky. Poté již místní připravili kulturní program ve formě zpěvu sboru Klubu Aktiv pod taktovkou Jana Mauleho a ve formě tance soubor Slunečnice z MO Svazu důchodců.
 
Budete-li mít cestu přes České Budějovice, nebo na podzim Prachatice, navštivte zajímavou výstavu a navíc zapojte se.
 
Miroslav Bojanovský se dostal na plakáty díky Karlu Rabenhauptovi, jednomu ze tří fotografů, které výstavu připravovali (vedle Bohdana Holomíčka a Jiřího Štarhy).
 
Ke své roli dodal: „ Můj strom života má pevné základy a stále roste, kmen se zpevňuje, větve rozšiřují, tak jako má rodina). Když se o stromy dobře staráme, tak kvetou, rostou, zelení se a nelení. Skrze Národní kroniku zanecháváme svědectví o sobě. Doufám, že i mé příběhy přispějí k inspiraci, poučení a radosti.“

Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.