Veselé Velikonoce

Žďár nad Sázavou

Zámecká šťouchaná, cestování s beránkem, hledání vajíček i lov ryb – Velikonoce na zámku ve Žďáru nad Sázavou budou veselé

Zapomětlivý beránek má problém, který mu návštěvníci pomohou vyřešit, procestují s ním svět a dozví se, jak se slaví Velikonoce třeba v Norsku. Přijďte si užít Velikonoce na zámek ve Žďáru nad Sázavou, zahrajte si jarní zámeckou šťouchanou, malování kraslic, pletení pomlázek a hledání vajíček. Velikonoční program bude veselý už od Zeleného čtvrtku do Velikonočního pondělí (29. března - 2. dubna).

„Jarní šťouchaná je speciální zámecká disciplína podobná minigolfu. Šťouchací hole a míčky jsou připravené. Kdo si rád láme hlavu, stane se pomocníkem popleteného beránka a dozví se, jak se slaví Velikonoce v USA nebo ve Španělsku. A nebudou samozřejmě chybět typické tradice – malování kraslic a pletení pomlázek. Už loni si náš program návštěvníci chválili, snad budou i letos,“ říká Lucie Herberová, marketingová ředitelka Zámku Žďár nad Sázavou.

Vajíčka, kam se podíváš
V anglosaských zemích se o Velikonočním pondělí hledají vajíčka. Nejinak tomu bude i na zámku. „Tuto zábavnou hru pro návštěvníky připravujeme už potřetí a má velký úspěch. O velikonočním pondělí se budou podle indicií hledat vejce, která jsme v areálu zámku ukryli. A kdo je objeví, dozví se mnoho informací o různých typech zdobení kraslic a ještě získá malou odměnu,“ popisuje Herberová.

Chyť si svého pstruha ve středověkých sádkách
Sádky v areálu dnešního zámku vznikly už ve 13. století a doteď si mohou zájemci zarybařit. „Půjčujeme pruty, poskytujeme návnadu a lidé si mohou chytit svou rybu. Pstruha si mohou sami i zabít. Kdo to nedokáže, nevadí, máme odborníka,“ láká na rybolov Herberová.

 
Program veselých Velikonoc
29. 3. – 2. 4., 9-17 h
Velikonoční hra pro celou rodinu
-    Pomozte beránkovi popletovi oslavit Velikonoce a procestujte s ním celý svět
-    Hra pro děti i dospělé (cca 4 – 99 let)
-    50 Kč/herní plánek
31. 3., 12-18 h Zámecké vítání jara
-    Jarní zámecká šťouchaná (hole a míčky zajištěny)
-    Zdobení velikonočních perníčků
-    Pletení pomlázek
-    Zdobení kraslic (přineste si vyfouklá vajíčka)
2. 4., 9-17 h Velikonoční pondělí
-    Hledání velikonočních vajíček (hra pro celou rodinu

Pro více informací, prosím, kontaktujte:
Mgr. Lucie Herberová 
Marketingová ředitelka 

E-mail: herberova@zamekzdar.cz
 
Redakce SenSen (KS),
Nadace Charty 77,
22.02.2018