ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Fresh Senior Festival 2019

Přijďte se 28. května bavit do Villy Pellé.

Sedmý ročník Fresh Senior Festivalu se uskuteční letos již po tradičně v prostředí galerie Villa Pellé a její zahrady. V úterý 28. května se návštěvníci mohou těšit na swingovou kapelu Shadde Yadda, nestárnoucí Petru Černockou a kapelu Hamleti s frontmanem Alešem Hámou. Festival nechce být, jak by se mohlo z názvu zdát, pouze pro seniory. Cílem organizátorů je vytvořit prostředí vhodné pro propojení generací prostřednictvím společných zájmů, prožitků a kulturních aktivit. Každý si zde může najít to, co ho baví a zajímá. Vždyť přeci člověk, v jakémkoliv věku, může inspirovat své nejbližší okolí a být přínosem v mezigeneračním dialogu.

Velký prostor bude dán i samotným činorodým seniorům. Po celou dobu festivalu bude na návštěvníky, nejen na věkově starší, čekat celé spektrum odborníků, připravené poradit. Mágové z Moudré sovičky pomohou s počítači, záchranáři z Life RESCUE Praha poradí s  první pomocí a Senioři píší Wikipedii pomohou rozkrýt taje této platformy. Dále na návštěvníky čeká program u stánků Fakulty tělesné výchovy a sportu UK, Městské policie, Dobrovolných hasičů z Lysolají či Armády ČR.  Kromě výše zmíněných aktivit stojí za zmínku také dva unikátní programy, které má festival čest hostit, tím prvním je Hestia, která propojuje lidi, kterým chybí prarodiče či vnouče. Druhým je projekt Pečujeme s radostí, který je určen těm, kteří dlouhodobě o někoho pečují a potřebují se poradit, nebo si vyměnit zkušenosti. Tento projekt vznikl v Nadačním fondu Lepší senior, který se zaměřuje na aktivity pro seniory.

A to není všechno! Na své si přijdou také děti, pro které bude připravena tvůrčí dílna lektorského centra galerie Villy Pellé pod názvem Fresh Senior - Fresh Junior. Chybět nebude ani festivalová soutěž o zajímavé ceny. Vstup na celý program je pro všechny zcela zdarma. Fresh senior festival pořádá spolek PORTE již tradičně ve spolupráci s Hlavním městem Prahou, MČ Praha 6, produkční společností Taktum a Villou Pellé, pod záštitou starosty MČ Praha 6 Mgr. Ondřeje Koláře. Projekt Fresh Senior také spolupracuje s dalšími organizacemi, které se specializují na občany Hl. m. Prahy v seniorském věku jako je například SenSen, Remedium, DDM stanice techniků, Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a mnoha dalšími. Významným partnerem projektu je také Městská část Praha 3. V Praze 6 probíhají aktivity projektu Fresh Senior již devátým rokem a v Praze 3 působí od konce roku 2015. 

Kompletní program celého festivalu a další podrobnosti o programu naleznete na webových stránkách festivalu www.freshseniorfestival.cz.
Redakce SenSen (LN),
20.05.2019