ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Soutěž Národní kroniky: Jaký byl váš listopad 1989?

Sdílejte s námi svoje vzpomínky a získejte knihu fotografií Jana Šilpocha.

Dlouho jsme přemýšleli, jak se za SenSen přidat k letošním oslavám 30 let, které uplynuly od sametové revoluce. Pak se v nadaci objevila kniha Revoluce 89 našeho fotografa Jana Šilpocha a bylo jasno. Uděláme to přes příběhy. A rovnou vyhlásíme SOUTĚŽ v rámci naší Národní Kronika.
 
"Když jsme stál 17. listopadu na Národní třídě jen metr od policejního kordonu, má jediná starost byla o naexponované filmy z Albertova, Vyšehradu a Národní třídy. Z počínajícího policejního sevření se mi naštěstí podařilo dostat. Běžel jsem uschovat filmy do redakce Mladého světa, kde jsem v té době pracoval, a za zády jsem slyšel zoufalý řev těch, kteří byli uvězněni mezi dvěma kordony a mohli ven už jen za cenu rány obuškem. Později jsem se na Národní třídu vrátil. Našel jsem tam poházené boty a svršky, které tiše napovídaly o síle brutality. Už večer, díky vysílání Hlasu Ameriky, však bylo jasno. To už nikdo nezastaví. Pohár přetekl," vzpomíná Jan Šilpoch, nyní fotograf Nadace Charty 77 a jejích projektů Konto Bariéry a SenSen.

A jaký byl váš listopad 1989? Podělte se s námi o to. Svoje vzpomínky a fotografie uložte na www.narodnikronika.cz, nebo je s námi sdílejte tady na facebooku (v komentářích pod videem, nebo nám je pošlete ve zprávě). Jednoho z vás vylosujeme odměníme právě Šilpochovou knihou. Čas máte až do konce listopadu.
 
I ta nejmenší vzpomínka má svoji cenu. I váš příběh je součástí historie.

Informace o knize Jana Šilpocha zde


 
Redakce SenSen (LN),
07.11.2019