Login

Fb

On-line workshop tvůrčího psaní a práce s webem

Naučte se s námi poutavě psát a publikovat na internetu.

Pořádáte zajímavou akci, nebo jste navštívili místo, které stojí za to vidět? Děláte něco, na co jste opravdu pyšní? Pochlubte se a inspirujte ostatní. V projektu Senzačních seniorů „Hoďte stáří za hlavu 2.0“ vás ve dvou navazujících workshopech s odborníky naučíme prezentovat vaše počiny a práci široké veřejnosti – na internetu, sociálních sítích i v tradičních médiích. 

A pozor - původně byl projekt určen jen předem vybraným klubům SenSen. Kvůli pandemii COVID-19 ale přesouváme workshopy do on-line prostředí a nabídneme je všem Senzačním seniorům. Máte zájem? Dejte nám vědět na lucie.nekvasilova@bariery.cz, ať vám nic neunikne. 

Na co se můžete těšit už v průběhu podzimu 2020? 

Tvůrčí psaní v praktickém životě: Workshop s profesionálním lektorem MgA. René Nekudou má za cíl účastníky seznámit s hlavními zásadami psaní článků, resp. zpráv. Senioři se na nich dozvědí například o systému obrácené pyramidy, jak má vypadat titulek a perex, či o tom, že by měla každá zpráva, kterou píší, obsahovat odpovědi na základní otázky Kdo? Kde? Kdy? Proč? Co?

Publikování na webu a Facebooku: Workshop s IT odborníkem a spolutvůrcem komunitního webu Senzačních seniorů Jiřím Jingrem má za cíl seniory seznámit s možnostmi zveřejňování obsahu na internetu (zejména na webu www.sensen.cz a na sociální síti Facebook). Jeho součástí budou praktické ukázky, při kterých se senioři naučí vkládat články a fotografie o své činnosti na web nebo vytvořit příspěvek na Facebooku. Nedílnou součástí workshopu bude poučení o zásadách bezpečného pohybu na internetu, včetně sociálních sítí.

Hodte-stari-za-hlavu-2-0-(1).png

Proč to děláme? 

Tisíce seniorů zapojených do projektu SenSen podniká ročně nespočet zajímavých akcí pro své vrstevníky i širokou veřejnost. Jako dobrovolníci pomáhají organizovat sportovní i kulturní akce v místě svého bydliště, spolupracují se školami všech stupňů na výchově dětí, pomáhají potřebným. Proto SenSen s podporou Ministerstva práce a sociálních věcí ČR připravil projekt „Hoďte stáří za hlavu 2.0“, jehož cílem je pomoci seniorům, aby o jejich počinech a úspěších bylo ještě více slyšet. A nabídnout jim rovnou pro jejich prezentaci i prostor – komunitní web www.sensen.cz, kde mohou svoje články i pozvánky na zajímavé akce snadno sdílet.
Redakce SenSen (LN),
10/9/2020