ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Hrou za poznáním v každém věku

Senior point Prachatice

Akce Hrou za poznáním v každém věku s Ivanou Bečvářovou, lektorkou a učitelkou Střední pedagogické školy a Hankou RH+ se realizovala v prostorech domu Křižovatka u parku, Zlatá stezka 145, Prachatice – SeniorPoint, v polovině února, za podpory Jihočeského kraje, města Prachatice.

Hrou za poznáním v každém věku „Tak zněl název setkání prachatických seniorů s dramatickou hrou a se žákyněmi Střední pedagogické školy v Prachaticích. Zvukové etudy s papírem připomněly třeba zvuk moře, déšť, bouřku, pračku, kroky ve sněhu nebo rozjíždějící se vlak. Papírový happening pomohl k rozvoji hmatu, ale také sluchu a představivosti. Senioři i studentky byli senzační.  Papír vyprávěl příběhy (jak dědeček seděl na zápraží s fajfkou, jakou právě účastníci čtou knihu, jaké je nejoblíbenější zvíře, Zimní olympijské hry, o zahradničení, o lásce …). Šlo o skutečný papírový orchestr. Šlo o vznik neskutečných papírových plastik (které brzo uvidíte na výstavě v Prachaticích, včas vás pozveme).“ Ivana Bečvářová.

Studentky napsaly např.:
Kristýna: Paní Christa je ta nejúžasnější osoba, kterou jsem kdy potkala. Dobrou náladou opravdu nešetří.
Kačka:S paní Věrkou jsme společně vyrobily ovečku, protože má ráda zvířata. Původně to měl být pejsek, ale trochu se nám nezdařil a tak vznikla podařená ovečka. Tuto akci považuji za příjemnou a užitečnou.
Účastníci senioři napsali např.:
Bohdana
Spojily jsme s Haničkou lásku k hudbě s láskou k lidem
Jirka a Jarka
Děkujeme za pozvání na super akci.

hanka RH+ Rabenhauptová
Redakce SenSen (KS),
Nadace Charty 77,
21.02.2018