Login

Fb

Ú-holky vyběhly na Velikonoce pro SenSen

Utvořily čtrnáct mezigeneračních dvojic a v týmové výzvě obsadily 7. místo.

Ú-holky jsou od začátku roku samá výzva – běháme, chodíme, pečeme pro záchranáře. A vše si fotíme a sdílíme na skupině na Whatsappu. Nic jiného nám v této době nezbývá a alespoň jsme pořád v kontaktu.

Na Velikonoce jsme se zapojili do projektu rozbehamecesko.cz, protože účastí ve velikonočním běhu jsme podpořili SENSEN. Zacílili jsme na podporu seniorů i složením týmů a vytáhli jsme ven Ú-holky, pozdní sběr. Akci jsme věnovali maminkách a tchýňkám. Každá dcera nebo snacha utvořila mezigenerační dvojici se svojí maminkou nebo tchýňkou. Startovné do závodu zaplatily mladé, výdělečně činné i za svojí parťačku, seniorku. Kdo už nemá v rodině seniorku, ani to nebyl problém. Spárovali jsme ho s jednou z našich obecních babiček, které by naopak neměly s kým jít.

Utvořily jsme čtrnáct mezigeneračních dvojic. Výzvy se ale zúčastnilo i šest dětí, které během podpořily obecní babičky. Protože oni jim na oplátku zase upečou dobré svačinky na letní tábor.

Výzva přispěla i k digitalizaci seniorů, neboť každá babička si musela nainstalovat do mobilu aplikaci na měření vzdálenosti a svůj výlet si změřit. Vyfotit obrazovku a svůj výkon nahrát na webové stránky pořádající organizace. Všichni (s pomocí) všechno zvládli a o tom ta mezigenerační spolupráce taky je. Vzájemně se učíme a obohacujeme. Babičky se těší na další výzvy. Chodit na výšlapy a virtuálně soutěžit, kdo ujde víc kilometrů je hrozně baví. Celý tým Ú-holek se v týmové výzvě umístil na sedmé příčce z 572 družstev a to je taky velmi motivační. Ú-holky jsou čiperky a prošoupou si pro svůj tým a dobrý výsledek botky.

Ing. Terezie Kořínková, starostka, Úholičky
Redakce SenSen (LN),
4/19/2021