ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Baráčníci visí na kraji

Obec baráčníků Vitoraz Prachatice vystavuje fotografie, koláže a další indicie ze svého spolku.

Obec baráčníků Vitoraz Prachatice vystavuje fotografie, koláže fotografií a další indicie (krojované panenky, májka, domeček, napečené mětýnky, koláče ... ) ze svého spolku, společně s dalšími jihočeskými obcemi baráčníků, na chodbách Krajského úřadu Jihočeského kraje, v rámci výstavy Baráčníci.

Slavnostní zahájení, kde vedle představitelů měst a obcí, zástupců kraje, senátorů a poslanců nechyběli sousedé a tetičky v krojích, jejich symboly (prapory, májky, práva, baráčky …). Úřadem zněla hudba nejen na harmoniku, ale i flašinet. Byl předán také kroj ze soukromé sbírky do rukou obce baráčníků.

Naše město Prachatice a obec baráčníků zastupoval starosta města Martin Malý (také baráčník – soused), rychtářka Obce baráčníků Vitoraz Prachatice Věra Davidová a tetičky Milena Votavová a Marie Králová. Odpoledne patřil sál krajského zastupitelstva krojovaným baráčníkům, starostům obcí a zástupcům Jihočeského kraje, úřadu. Jednání řídila a skvěle připravila Jitka Šálená, z odboru kultury a památkové péče. V programu se svým projevem vystoupil i starosta města Martin Malý, který hovořil o velké podpoře města baráčníkům, dodržování tradic.
Budete-li mít cestu během srpna, září 2021do Českých Budějovic, na krajský úřad, navštivte výstavu. Stojí za to.
Obec baráčníků Vitoraz slaví letos své 75. výročí založení 18. 9. 2021.
 
Hana Rabenhauptová,
Klub SenSen Prachatice,
06.08.2021