Login

Fb

Česká vlna solidarity aneb Občanská společnost v boji proti COVID-19

Pozvánka na výstavu, která obsahuje i fotografie seniorů z Prachatic.

Česká vlna solidarity aneb Občanská společnost v boji proti COVID-19 v Lichtenštejnském paláci obsahuje i fotografiei z Prachatic. Naše město se zde prezentuje ve dvou sekcích – společností KreBul, fotografií Zdeňka Krejsy s názvem „Obratem ŠICÍ DÍLNA“,  a prostřednictvím kontaktního místa pro seniory SeniorPoint Prachatice, s fotografií Hanky RH+ Rabenhauptové s názvem „Koncert POD OKNY naposledy“. Jde o celostátní reklamu dobrovolnictví v Prachaticích v rámci nouzového stavu.

Výstavu připravil sekretariát Rady vlády pro nestátní neziskové organizace, jako putovní výstavu dokumentů z období nouzového stavu. 4. září 2020 ji zahájili Andrej Babiš, premiér, a Helena Válková zmocněnkyně pro lidská práva. Poděkování patří všem dobrovolníkům a těm, kteří se jakkoli na pomoci druhým podíleli, i těm, kterým se fotografie nepodařilo poslat, či nebyli vybráni. Výstava je nainstalovány nyní v prostorách Lichtenštejnského paláce na Kampě, U Sovových mlýnů 506/4, Praha 1. 

Výstava je koncipována jako putovní, další místa jsou v jednání, ale již dnes víme, že výstava na počátku roku 2021 doputuje i do Prachatic.
 
Hana Rabenhauptová,
Klub SenSen Prachatice,
10/6/2020