Login

Fb

Karel Rabenhaupt z Prachatic předává zkušenosti

Fotograf, senior, předává zkušenosti dál, ukázal svoji sbírku fotoaparátů.

Karel Rabenhaupt zaujal svoji sbírkou fotoaparátů, kterých má několik desítek, seniory v SeniorPointu, kde měl malý workshop.

Senioři umí fotit, fotí rádi, všechno, se vším. A proto pár rad od klasického fotografa, který fotí stále na  klasický  fotoaparát, přišlo všem vhod. Všechny fotoaparáty si přítomní osahali, vyzkoušeli a vyslechli historku i historii.

Jak sám řekl: " Sbírka fotoaparátů je pro mne radost. Fotím rád, rád si čtu informace nejen o fotografech, fotografiích, ale také o fotoaparátech. Jsem zdravotně handicapovaný a tak jsem si vybral tento koníček. Moje sbírka čítá několk desítek fotoaparátů. Nejstarším byl Voigtländer (Německo) z roku 1935 – měchový formát 6x9, ruský Fed a Liubitel z Ruska ze 60. A 70. let., formátu 6x6  Practika MTL5 kinofilmový výroba NDR rok výroby 1978. Canon analogový z roku 1987 a pak Canon Digital 400D. vedu v DDM fotografický kroužek a také v klubu SenSen fotoporadnu.“
 
Závěrem byli senioři vyzvání k zapojení se do celoroční kampaně Hledáme 2019 míst, které stojí za to vidět. Výstupem této aktivity bude sbírka tipů na výlety seniorů od seniorů pro seniory.
Hana Rabenhauptová,
Klub SenSen Prachatice,
8/6/2019