Login

Fb

Krmítko pro ptáčky vyrobené za pár minut

Senioři pomáhají ptáčkům přečkat zimu.

Komunitní centrum Prachatice při KreBul o.p.s., Zlatá stezka 145 nabízí řadu zajímavých aktivit. Navštívili jsme Výrobu krmítek pro ptáčky. Akce vede Štěpánka Válková a jsou podpořeny Evropskou unií, MAS Šumavsko a KreBul, o.p.s.

Krmítka pro ptáčky v centru se vyráběly z kokosových ořechů a provázků. Teplota je pod bodem mrazu a ptáčkové stále shánějí potravu. Pomozme jim. Výroba krmítka z kokosového ořechu je na pár minut.

Krmítko z kokosového ořechu: Pro výrobu krmítka z kokosu budete potřebovat kokosový ořech, silnější provázek, vrtačku a pilku. Pilkou rozřízněte kokos na polovinu. Do každé poloviny vyvrtejte po obvodu ořechu 4-6 dírek v rovnoměrných rozestupech. Když přiložíte poloviny ořechu k sobě, dírky by měly být nad sebou. Podle počtu dírek si připravte 4-6 provázků dlouhých asi 15 cm. Těmi svažte obě poloviny kokosu k sobě tak, aby mezi kokosy vznikla mezera 5-10 cm. Uprostřed horního kokosu vyvrtejte dírku a navažte do ní provázek k zavěšení krmítka. Pak stačí spodní polovinu kokosu naplnit směsí semínek a máte hotovo.

Hotovo za několik minut měli i návštěvníci setkání. Krmítka si každý odnesl, pověsí v blízkosti svého domu a ptáčky v tuhých mrazech bude přikrmovat a sledovat. Skvělá zábava.

(Návod pochází z webu www.jakaproc.cz.)
 
 
 
 
Hana Rabenhauptová,
Klub SenSen Prachatice,
1/28/2019