ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Mezigenerační setkání

Divadlo a piknik.

Na středeční odpoledne jsme byli my senioři z Paskova, Řepišť a Vratimova pozváni do Domu dětí a mládeže  ve Vratimově. Přivezl nás autobus, který financuje Moravskoslezský kraj. Pod záštitou Zdravé stárnutí má název Mezigenerační piknik, který finančně podpořila společnost Arcelormittal Ostrava.


První divadelní představení žáků Malý princ dávalo najevo, co všechno museli udělat, aby se představení líbilo, klapalo to na plné obrátky bez nápovědy a s vlastní výrobou kulis.


Druhé divadelní vystoupení mladších žáků neslo název indiánská pohádka. Žáci se oslovovali pravými indiánskými jmény, nebyl pro ně problém si je pamatovat. Kostýmy i dekorační prostředí si žáci vytvářeli sami. Samozřejmě šlo o divadelní úspěch oceněný bouřlivým potleskem, protagonisté dostali diplomy.


Nastalo sportovní odpoledne s různými druhy her, do kterých jsme se zapojili. Vzorně nachystané občerstvení s různými lahůdkami a ovocem. Posezení u ohně, opékání klobás a špekáčků dle libosti dávalo tomuto odpoledni dávné trampské vzpomínky na zážitky dřívější doby mladosti. Všechno perfektně připraveno DDM a jejích vedením.
Čas je neúprosný a šestá hodina večerní byla hodinou loučení. Přijel autobus, aby nás opět odvez k domovům.

Za klub důchodců Paskov napsal Antonín Jankůj

Anna Zemanová,
Klub důchodců Paskov,
07.06.2019