Login

Fb

Moderní asistenční služba pro seniory – chytrá péče

Město Prachatice seniorům.

Nová služba pro vaše rodiče, prarodiče od září i v Prachaticích. Moderní asisteční služba pro seniory, aby mohli zůstat co nejdéle aktivní, samostatní a v bezpečí. Služba je určena pro ty, kteří v určitém věku, nebo s nějakým handicapem potřebují pomoc, dohled. Schůzka pro zájemce 7. 8. 2019 od 10:00 hodin na prachatické radnici.

Jak sdělil místostarosta města Jan Klimeš: “Projektem chytré péče (Smart city ) chceme nabídnout seniorům a osobám se zdravotním postižením další službu - dohled 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Nabídnou ji chceme prostřednictvím “chytré péče”, kde se jedná o pomoc v krizových situacích. Po stisknutí tlačítka lze jednoduše přivolat rychlou pomoc, zajistt pravidelnou komunikaci, detekci pohybu, přes systém jde infomování rodiny o stavu seniora, lze využit GPS a Wifi montoring polohy,  doručení rychlé pomoci,…”

Schůzka pro zájemce je plánována na 7. 8. 2019 na radnici v Prachaticích od 10:00 hodin pro všechny zájemce a pak od 16:00 hodin/ individuální konzultace.
Bližší informace u Hanky RH+ Rabenhauptové: hana.rabenhauptova@mupt.cz, 724 188 864, nebo osobně na Městském úřadu Prachatice, Velké náměstí 3, Prachatice – 1. poschodí, kancelář 116. (www.chytrapece.cz)
Systém chytré péče podpořil Jihčeský kraj z dotačního titulu Smart city a město Prachatice z rozpočtu roku 2019.
 
 
Hana Rabenhauptová,
Klub SenSen Prachatice,
7/29/2019