Login

Fb

Náš klub navštívil Mikuláš

Asi jsme byli hodní, každý dostal malý dárek.

Mikuláš je legenda. Narodil se kolem roku 280-286 jako syn bohatého, ale lakomého křesťana. Mikuláš záhy osiřel a svůj majetek rozdal chudým. Svatý Mikuláš je patronem dětí, zajatců, poutníků, soudců, pekařů, sládků, řemeslníků atd. Mikuláš rozdává dárky z 5. na 6. prosince.


Na naši schůzku si členové našeho klubu přivedli svá vnoučata, pravnoučata a své známé. Schůzku zahájila předsedkyně a o zpestření, než přijde Mikuláš, se postarala paní učitelka Lenka se svými žáky. Přednesli básničky a zazpívali pásmo písní.

Ozvalo se zvonění a objevil se Mikuláš, který všem dětem donesl dárečky. Také my, senioři, jsme asi byli hodní, a proto jsme dostali malý dárek.

Jsme rádi, že se udržují tradice. Moc jsme si setkání s Mikulášem užili.

Za klub důchodců Paskov napsala Anna Zemanová
Klub Paskov,
Klub důchodců Paskov,
12/9/2018