Pohoda na třetí v SeniorPointu

Setkání se třemi prachatickými spisovateli.

Hana Vojtová, Robert Huneš a Tomáš Přibyl, tří prachatičtí spisovatelé navštívili prachatický SeniorPoint Prachatice 30. 8. 2018. Při hodinovém setkání byli představeni osobně, profesně a pak každý zvláště představil svoji tvorbu. V programu vystoupila i ředitelka Městské knihovny v Prachaticích Hana Mrázová, která podtrhla, že Prachatice patří mezi ta města, kde lidé čtou.

Hana Vojtová hovořila o své knize Jak (ne) přesadit strom, aneb Koncept Smyslové aktivizace v péči o seniory a osoby s onemocněním demencí, která vyšla v letošním roce. Při setkání se podělila o několik příběhů, které ji inspirovali k napsání knihy. Jde o komplexní souhrn všech poznatků a přístupů v péči a aktivizaci seniorů a osob s onemocněním demencí, které tvoří současný Koncept Smyslové aktivizace. Pro přítomné navíc přinesla občerstvení (linecká kolečka a pečené slané rohlíčky), po kterém se jen zaprášilo (podávány byly stylově na krásném starém porcelánu). Další publikace, které napsala: Smyslová aktivizace v české praxi, Smyslová aktivizace pracovní sešit, Empatická práce se zármutkem v péči o seniory a osoby s onemocněním demencí. Hana Vojtová má rozpracovanou knihu o pohybu a setkávání seniorů.
 
Tomáš Přibyl představil svou tvorbu – knihy Smutný žhář, Oči, které nevidí (vydáno elektronicky) a Pětidomí, kniha která také vyšla také v letošním roce. Jde o detektivku, kde zápletku vyšetřuji dva z policie – malá stárnoucí a často protivná kapitánka, které pomáhá mladý poručík plný energie. I Tomáš Přibyl na místě přečetl jednu kapitolu ze své knihy. Prozradil také, že připravuje další, zatím s pracovním názvem nahý muž.

Robert Huneš se stal spoluautorem knihy Průvodce v čase zármutku, publikace určená především pozůstalým a truchlícím a slouží k pochopení a podpoře. Na setkání povídal, předčítal a přítomné příběhy bavil z poslední knihy:  Vinnetou se chce bratřit, aneb další tajemství prachatického hospice, která dá nahlédnout pod roušku hospicového světa. Je veselá, radostná … Kniha byla sestavena s Alešem Palánem.

Závěr patřil řediteli společnosti KreBul Zdeňku Krejsovi, který vyjádřil radost ze zájmu o konkrétní akci, akce v SeniorPointu, ale i dalších pracovišť KreBulu o. p. s.  Cílem této neziskové organizace je nabídnout komunitní prostor a čas akčně, mezigeneračně.

Hanka RH+ Rabenhauptová
 
 
 
 
Hana Rabenhauptová,
Klub SenSen Prachatice,
03.09.2018