Login

Fb

Rozloučení v našem klubu se starým rokem

Silvestrovské potěšení.

Silvestr, to každý ví, je loučení se starým rokem. Většinou to bývá s rodinou, nebo s přáteli v úzkém kruhu rodinném, doma, nebo na chalupě či na horách. A proč si neudělat společného Silvestra v odpoledních hodinách o čtyři dny dříve na sále v klubu seniorů v Paskově?

Vedení klubu se postaralo o přípravu a nachystání stolů i vyzdobení sálu do patřičné atmosféry. Kolem čtvrté hodiny odpolední se zamykal vstup do objektu a zúčastnění hosté zaujali svá místa. Napjatá atmosféra by se dala krájet, co bude následovat? A to hlavní, živá hudba na svém místě.

Předsedkyně přivítala nás všechny a následoval program. Hudba odehrála tři až čtyři kousky a zpěvačka dozpívala poslední kousek v té sérii a následovaly soutěže mezi jednotlivými vstupy.  Vybrané dvojice, nebo manželské páry byly oceněny. Odměnu za účast v soutěži dostali všichni soutěžící. Samozřejmě za první místo pytlík mouky a krystalový cukr odpovídal náročnosti soutěže. Nikdo nevěděl, do čeho jde a co ho čeká. Napětí v sále houstlo. Jednotlivé stoly fandily svým soutěžícím, vše bylo završené huronským potleskem.

Chvilku si odpočinout, posilnit se připraveným občerstvením, k tomu nějaká štamprlička z domácích zdrojů a už opět hraje hudba k tanci. Na taneční ploše se točí manželské páry a ti, co nemají partnera, tancují společně. Dohrává další taneční kousek a hudba nabádá HAJNÝ TREFIL LIŠKU, DÁME PO KALÍŠKU. Chvilku opětovná pauza a jde se soutěžit.

Unavené tělo i nohy již v této večerní hodině dávají tušit poslední taneční kousky na domluvené zakončení. Spokojenost, úsměv a gratulace do dalšího roku ukazují vydařenost tohoto netradičního Silvestra.

Za klub důchodců Paskov napsal Antonín Jankůj
Klub Paskov,
Klub důchodců Paskov,
12/31/2018