SENzační SENioři z Teplice nastoupili i letos k plavbě přes svůj La Manche

Nadace Charta 77 a projekt SenSen vyhlásili IV. ročník štafetového plavání pod názvem „Přeplavme svůj La Manche“, který probíhá v únoru letošního roku.

1.2.2018 – 28.2.2018 Aquacentrum Teplice
„Přeplavme svůj La Manche IV. ročník „
Plavání s Luckou Leišovou  14.2.2018

Patronkou tohoto projektu je Lucie Leišová, dálková plavkyně.
Senzační senioři v Teplické Zvonkohře se každoročně aktivně zapojují do plavecké soutěže a pokaždé se v rámci klubů v republice umístí na čelním druhém nebo třetim místě.

A tak se ptáme vedoucí klubu – jak se Vám tohle daří, Heleno?
Máte i letos nějaký svůj trumf ?
Směje se a myslí, že je to radost a pohoda, co je součástí společného pobývání v bazénu. Naším skvělým reprezentantem je opět vynikající sportovec a plavec.

Ing Karel Stupka, věřím, že letos aspiruje na první místo mezi všemi, je ve skvělé formě. Ale skvělí a senzační jsou prostě všichni – překonávají své vlastní bariery a mají z toho radost.
A velkou zásluhu na úspěchu La Manche má i úžasná patronka projektu Lucie Leišová. Na setkání s ní se pokaždé všichni moc těšíme.

Poznali jsme Lucii nejen jako sportovkyni, s níž jsme se už teď setkali, plavali a besedovali po šesté. Měli jsme příležitost poznat ji jako člověka – laskavou, chytrou a vstřícnou mladou ženu, vedle které je člověku dobře a povídání s ní je zajímavé , krásné. Je vždy připravená pomoci a podpořit ty, kdo to potřebují.  Přijela, plavala s námi, povídala o svém životě vyjímečné mladé ženy, mimořádné osobnosti, která je ve svých 22 letech nezvykle vyrovnaná a moudrá.  Lucko, děkujeme, že jsi naše kamarádka- je to pro nás čest.

A ještě dodávám informace z historie předešlých ročníků :

Rok 2015  I. ročník Zvonkohra z.s. SEN SEN Teplice
Celkem 34 seniorů naplavalo společně  celkem 7 744 bazénů, což je 193 ,6 km. La Manche jsme překonali  5,69 x . Bylo to skvělé, příště zas !

Rok 2016 II. ročník Zvonkohra z.s. SEN SEN Teplice
Za dvacet osm hodin v bazénu průběžně 47 senzačních seniorů naplavalo  společně 12 417 bazénů, to je celkem 310,4 kilometrů. La Manche jsme překonali 9,12 x .  Zlepšili jsme svou kondici.  Objevili jsme v té předjarní době nejlepší lék na radost ze  života -  společné chvíle v  dobré  partě.

Rok 2017  III.ročník Zvonkohra z.s. SEN SEN Teplice
Náš klub se opět, tak jako v předchozích dvou letech i tentokrát aktivně připojil   k výzvě. Dostali jsme možnost plavat v únoru v Aquacentru , příspěvkové organizaci města Teplice celkem pouze 16 dní,  čistý čas ve vodě po odečtu pobytu v šatnách 26 hodin. Plavalo celkem 29 osob a celkem jsme uplavali 7 434   bazénů, což je 297,36 km a to znamená společné překonání náročného
 průplavu La  Manche 8,74 x .Průměrně jsme každý den uplavali 464,6 bazénů, tedy 18,59 km.  Průměrně na jednoho plavce je uplaváno 256,3 bazénů ato je 10,25 km.¨

Rok 2018  IV.ročník Zvonkohra z.s. SEN SEN Teplice
Právě probíhá, plaveme  a daří se   … Na setkání s Luckou přišli mezi nás i zastupitelé města – Ing Mráček a Ing Kohlíček. Oba pánové uplavali pěkných pár bazénů.
Zdravím všechny čtenáře a vzkazuji Vám :
čtěte o nás, pište nám a přijďte mezi nás.
Ptejte se na program v Informačním centru města Teplice.
klub.zvonkohra@centrum.cz                  WEB :kss-zvonkohra.sensen
FACEBOOK

Helena Voctářová
Zvonkohra z.s. senzační senioři Teplice
19.2.2018                                         

Lucie Leišová v roce 2014 přeplavala Gibraltarskou úžinu. Její pokus byl 25 km dlouhý a trval celkem 6 hodin a 40 minut. Stala se čtvrtou Češkou, které se přeplavba povedla
V rámci programu DofE se v návaznosti na svůj výkon na Gibraltaru v listopadu 2014 setkala s britským princem Edwardem, před kterým měla na benefiční večeři vlastní projev. V lednu 2015 také vystoupila v Show Jana Krause. Lucie patří ke členům Mensy ČR. Absolvovala osmileté gymnázium v Příbrami a od roku 2015 je studentkou oboru Politologie a mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd UK v Praze
V prosinci 2014 ji středočeská MF Dnes zařadila mezi 13 nejúspěšnějších a nejzajímavějších lidí roku.

Lucka je ambasadorkou projektu Sport pomáhá, který si klade za cíl hlavně pomáhat znevýhodněným dětem a spolupracuje dlouhodobě také s Kontem Bariéry a SenSen pro Nadaci Charta 77.V létě roku 2015 uvedla svůj mediálně sledovaný charitativní projekt Vltava 2015, při kterém za deset dní uplavala po Vltavě z Českých Budějovic do Prahy 180 kilometrů a ve spolupráci s Kontem Bariéry vybrala na vozíčkáře Radka téměř 150 tisíc Kč.
Mimo těchto velkých akcí několikrát vyhrála závod Českého poháru v dálkovém plavání a také se úspěšně věnuje zimnímu plavání - v březnu 2016 získala bronzovou medaili na mistrovství světa v ruském Tyumenu a je pravidelnou vítězkou závodů Českého poháru.
V současnosti je členkou ASC Dukla Praha a I. Plaveckého klubu otužilců. V červnu 2016 převzala od ministra obrany Martina Stropnického ocenění za reprezentaci České republiky v zimním plavání.
* * *
Leišová Lucie - Proti proudu
Zajímá vás, jaké to je přeplavat Gibraltar nebo večeřet s princem? Co všechno se dá zažít po proudu Vltavy na trase z Českých Budějovic až do Prahy? Jaké to je plavat v zimě uprostřed Sibiře?
Mladá plavkyně Lucie Leišová si tohle všechno vyzkoušela na vlastní kůži a nyní přináší své zážitky poprvé také v knižní podobě.
 * * *

Akci IV. ročník Přeplavme svůj La Manche  r. 2018 finančně podporuje Město Teplice.

Jiří Jinger,
Zvonkohra z.s. SenSen Teplice,
26.02.2018