ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Tečka za soutěží Zelené Prachatice

Malovali všichni - děti, dospělí, senioři i celé kolektivy.

Tečku za výtvarnou soutěží Zelené Prachatice, kterou vyhlásilo Zdravé město Prachatice, udělala koordinátorka Zdravého města Prachatice Marie Peřinková 29. 5. 2020. Předány a rozeslány byly diplomy a dárky nejen jednotlivcům, ale i zařízením, které se do soutěže přihlásily.

Již v lednu 2020 byla otevřená soutěž vyhlášena bez omezení věku a umu. Jednodenní vernisáž originál obrázků proběhla v rámci Fóra Zdravého města Prachatice20. 2. 2020 ve Společenském sále Národního domu v Prachaticích, kde ji vzhlédlo přes 120 návštěvníků. Laická porota zde vybrala obrázky, které ji zaujaly nejen barvami, formátem, ale především obsahem a myšlenkou.
Výstava byla poté přesunuta do Domova seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích.  Dobrovolníci ji nainstalovali „na skle“, před vstupem do jídelny domova, kde si ji mohli prohlédnout jak obyvatelé, zaměstnanci, tak příchozí na návštěvy. Domov seniorů z důvodů vyhlášeného nouzového stavu byl uzavřen a s ním i výstava, která dělala však po celou dobu radost seniorům domova. Tou nejlepší odezvou jsou dnes vyprávění, jak nad jednotlivými obrázky senioři diskutovali, jak by a kde co udělali jinak, kdyby jim bylo o pár let méně …, ale všichni hodnotili obrázky za velmi krásné.

Trochu delší čas trvalo vytištění diplomů, poděkování, na balíčkování a rozeslání, rozdání všem oceněným. Gratulujeme a věříme, že i tak ocenění udělalo radost.
Milé přijetí proběhlo v Chelčickém domově sv. Linharta v Chelčicích, kam putovala společná cena a ještě dva diplomy pro jednotlivce. Provázela nás sociální pracovnice Markéta Cinádrová.
František Bandy, velmi nadaný mladý výtvarník, který pod vedením Kláry Kavanové Muškové z Chelčického domova, vytvořil dílo, za které byl oceněn a při předání řekl: „Ani nevíte, jakou jste mi udělali radost. Jsem dnes poslední den v tomto zařízení. Putuji svým životem dál. Doufám, že se ještě potkáme, ať již při krásných soutěžích, nebo jinak. Děkuji, že jsem se mohl zúčastnit. Mám fakt radost.“ Velkou radost měla z dárečků i Pavlínka Chromá za svoji práci Východ slunce nad Prachaticemi.

Mezi posledními, komu byl diplom za účast předán bylo Centrum STROOM Dub u Prachatic, kde se potkaly koordinátorka Zdravého města Prachatice Marie Peřinková a ředitelka zařízení Pavla Čechová Švépešová.

Ocenění:
Matěj Fučík, ZŠ Prachatice, Zlatá stezka 240 – VII. třída
Ludmila Kozlová, ZŠ Prachatice, Národní 1018
Andrejka Houšková, ZŠ Prachatice, Národní 1018, II. třída
Jana Drhovská, ZŠ Prachatice, Národní 1018
Viktorka Hulešová, ŽŠ Lhenice, III. třída
Martin Vachta, ZŠ Prachatice, Zlatá stezka 387, IX. třída
Jitka Sedlecká, seniorka
Pavlína Chromá, Chelčický domov sv. Linharta
František Bandy, Chelčický domov sv. Linharta
Komunitní centrum Prachatice (pod KreBul, o.p.s. Prachatice)
Centrum STOOM Dub, Dub u Prachatic
Chelčický domov sv. Linharta, Chelčice
 
Hanka RH+, realizátor soutěže
 
 
 
 
Hana Rabenhauptová,
Klub SenSen Prachatice,
22.06.2020