Login

Fb

Tulipánový měsíc v Prachaticích

Soutěž, malování, sázení - trojí aktivita mezigeneračně.

V těchto dnech dochází k ocenění těch, kteří se zapojili do kampaně Tulipánový měsíc, na podporu onkologicky nemocných. Sazeničky tulipánů míří k účastníkům. Celostátně organizátorem byla společnost Amélie a v Prachaticích se ujal i soutěže Klub zdravotně postižených Prachatice.
 
Klub za podpory města nakoupil sazeničky tulipánů a rozdal je všem, kdo se zapojil. Tzn. namaloval a poslal, přímo obrázek anebo emailem zaslal ofocený obrázek tulipánu na uvedenou adresu. Některé práce budou dělat radost i onkologicky nemocným, protože na jejich přání jim budou obrázky zaslány. Tzn. Tulipánový měsíc, přinesl radost a naději těm, kdo se přímo či zprostředkovaně potýkají s onkologickým onemocněním.
 
Fotografie jsou ze školy, kde i v době ještě nouzového stavu, kdy děti do školy nechodily, paní učitelka Iva Simandlová děti motivovala a do soutěže přihlásila přes dvě deset dětí. První balíček tulipánů putoval do ZŠ Prachatice, Zlatá stezka 387. Jak nám při předání sdělila ředitelka školy Miroslava Kunešová, děti si tulipány zasadí do skalky před školou, a ještě si o kampani promluví při hodinách, které již normálně ve škole běží. Druhý balíček míří ke skvělé babičce Ivaně, které zase v době nouzového stavu, kdy byly uzavřeny školy, školky hlídala své dvě vnučky Madlenku a Simonku a popovídala si s nimi nejen o nemoci, pomoci, ale i naší soutěži Namaluj tulipány. Společně pak několik obrázků a přání namalovaly. Tulipány budou zdobit zahrádku, kde rodina tráví hodně svého volného času. Třetí balíček putuje do Prahy k Matějovi, který s maminkou a dědou namalovali na tabulku své tulipány (udělali si i domácí soutěž a kdo myslíte, že vyhrál? Nejhezčí tulipán nakreslil dědeček, asi pro babičku?) a poslední dva baličky tulipánů patři maminkám, které navštívili Mezigenerační zahradu v Prachaticích – Vašíkovi a Davídkovi a Evičce z Prachatic a jejím maminkám.
 
Děkujeme všem. Děkujeme za pacienty, kteří obdrželi tulipánová přáníčka. Organizátorům za skvělou aktivitu.
 
 Akce podpořena městem Prachatice z programu Volnočasové aktivity 2021.
Hanka RH+ Rabenhauptová
Hana Rabenhauptová,
Klub SenSen Prachatice,
4/22/2021