ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Zahradní pohodová pouť v Prachaticích

V mezigenerační zahradě KreBul, o.p.s. proběhla zahradní pouť, která přilákala návštěvníky všech generací. Zrodila se nová tradice na Zlatá stezce.

Zahradní pouť připravila na sobotní odpoledne obecně prospěšná společnost KreBul Prachatice. Cílem odpoledne bylo přilákat do zahrady návštěvníky k příjemnému posezení, popovídání si, pobavení se, i poznání toho, co vše KreBul ve svých prostorách na Zlaté stezce 145 nabízí.
 
Návštěvníci se hned u vstupu mohli seznámit s tím, jaké služby jsou v domě Křižovatka u parku společností KreBul nabízeny. V krabicích si mohli vzít letáčky i drobné dárečky. Ve Štěpánčině parku si pak všichni mohli projít pohádkovou cestu, která byla ušita přímo na míru – poznání KreBulu. Za plotem si pak mohli vyzkoušet nejrůznější sportovní aktivity, najít si ručně malovaný kamínek nebo si na ohni upéct špekáček.
 
Přímo v zahradě byl připraven stránek s domácími dobrotami, vlastnoručně napečenými pracovníky a dobrovolníky, s dobrou kávou či něčím dalším z nápojového lístku. Návštěvníci si také mohli zakoupit výrobky v KreBul obchůdku, který nabízel od šál, mýdel, solí do koupele, koření až po ručně malované mandaly. Vše vyrobeno přímo při aktivitách v centru. Součástí obchůdku byl také nejmenší bleší trh, o který byl velký zájem. K dispozici v zahradě byla také hra štěstí, která ukrývala celkem 99 různých cen. Uvnitř mohli návštěvníci obdivovat výstavu plameňáků ze sbírky Hanky RH+ anebo využít masáž v masážním křesle.
 
Po celou dobu k pohodě, poslechu i k tanci hrála místní kapela Laguna. Dvě vystoupení pak připravil muzikálový zpěvák a člen sboru opery Jihočeského divadla a také jeden z patronů komunitního centra na půdě Lukáš Randák. Svými písněmi pohladil na duši všechny přítomné, kteří Lukášovo vystoupení ocenili krásným potleskem a řadou pochvalných slov.
 
Zahradní pouť vznikla jako malá náhrada za již třikrát zrušený maškarní bál, který nemohl být realizován kvůli vládním opatřením. Avšak všechno zlé je pro něco dobré, tak i zde toto pořekadlo platí. Protože se akce vydařila a návštěvníci odcházeli spokojeni, vznikla tak nová tradice poutí v zahradě.
 
Celý program a aktivity byly realizovány díky finanční podpoře z projektů podpořených městem Prachatice, Jihočeským krajem a Ministerstvem kultury ČR. Děkujeme!
 
Mgr. Zdeněk Krejsa, DiS.
ředitel
 
 
 
 
 
Hana Rabenhauptová,
Klub SenSen Prachatice,
03.09.2021