Zájezd do vánočních Katowic

Pravidelný výlet zavedl tektokrát seniory z Paskova do Polska.

Předvánoční atmosféra zasahuje každého v tomto adventním čase. Přípravu štědrého dne, starosti s úklidem, pečení, přípravu vánočního stromku i kapra s bramborovým salátem.

Každé město i vesnice u nás má své kouzlo ve své výzdobě, osvětlením vánočního stromu s nostalgii pohody vánočního rozjímání. A takové rozjímání je třeba pojmout s krátkodobým výletem do hornického města Katowice v Polsku.

Náš čtvrteční zájezd a výlet tentokrát patřil návštěvě tohoto města, jeli jsme se nadechnout vánoční atmosféry. Vyzdobené náměstí, rozsvícený vánoční strom, plno stánků dokola nabízející i jiné dobroty, tak jako u nás všude v republice, ale přece jen je tu odlišnost. Rozmístěné středně velké dřevěné domečky a v každém jiné představení. Pohyblivé porcelánové figurky oblečené do vánočního, andělíčci s věčným světlem, trpaslíci při práci, soubor hudebníků ve hře, kuchaři a kuchařky napodobující vaření a pečení. Mikuláše rozdávajícího dárky. V každém domečku doprovázeno k tomu hezkou hudbou. Na závěr posledního domečku byl spící a chrápající Santa Claus, a ten vzruch kolem mu vůbec nevadil.

Hrníček svařáku nebo punče s ovocnou příchutí v tomto chladném dopoledni taky není na škodu. Většinou se dokupovaly poslední dárky pro rodinu i na výzdobu domu nebo vánočního stromku.
Odpolední odjezd domů po druhé hodině za středně silného provozu na dálnici proběhl bez problémů. Tradiční loučení na jednotlivých zastávkách v Paskově  s představou dalšího úterního posezení na společném pobesedování před vánočními svátky.
 
Klub Paskov,
Klub důchodců Paskov,
16.12.2018