ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Zájezd našeho klubu důchodců

Návštěva zámku, muzeí a výrobny dortů.

Náš klub důchodců se vypravil na zájezd. První naše zastavení bylo na Frýdeckém zámku, zmínka o něm byla v roce 1327, na zámku je muzeum s rozsáhlou expozicí. Prohlédli jsme si zámecké interiéry, kapli sv. Barbory a rytířský sál.

Po prohlídce jsme jeli na Větrnou Hůrku v Pržně, kde je muzeum kočárků a panenek z období let 1850-1940. Je tam vystaveno 100 kočárků a 150 panenek, také jsou tam k vidění kočáry za koně a saně, které byly vyrobeny za vlády Marie-Terezie.

Zastávka na oběd ve Frýdlantu, kde jsme měli štěstí a potkali porotce Star Dance - když hvězdy tančí Zdeňka Chlopčíka, který se s námi vyfotil.

Naše poslední zastavení byla exkurze v Marlence. V roce 2003 založil Armén Govorg Avetisjan se svou sestrou ve Frýdku českou společnost Marlenka, která vyrábí medové dorty. Prohlídka výrobní linky, kde jsme měli ochutnávku výrobku, byla zajímavá. Nakoupili jsme si výrobky z Marlenky pro sebe i své děti.

Počasí nám nepřálo, ale ji tak to byl zájezd velmi zajímavý.

Za klub důchodců Paskov napsala Anna Zemanová
Anna Zemanová,
Klub důchodců Paskov,
23.05.2019