Login

Fb

Zámecká slavnost v Teplicích

Místa setkávání - lidé spolu a sobě.

Zámecká slavnost – MÍSTA SETKÁVÁNÍ (neděle 11. 8. 2019)
 
Společně s Regionálním muzeem v Teplicích spolek Zvonkohra uspořádal další setkání a příjemné pobytí těch, kdo se rádi vidí a jsou spolu. Bylo to pěkné, pohodové a příjemné nedělní odpoledne na vnitřním nádvoří zámku. Sluníčko hřálo opět aktivně a tak bylo fajn, že se lavičky daly přesunout do stínu. Zpočátku přicházeli návštěvníci váhavě, s očekáváním. Zámek i jeho nádvoří jsou krásnou dominantou města a už příchod po zámeckých schodech navozuje příjemnou náladu vyjímečnosti, kterou jsme vnímali . Hudební nabídka byla noblesní – Mozart, Dvořák, Debussy v provedení String clartertu vystřídaly „srdcovky“ našeho mládí – Gershwin, Ježek, Elington, Běhounek a další. Díky Petrovi Kašparovi a jeho hudebnímu uskupení. Program oživil malý kvíz o znalostech historie Teplic. Jeho cílem nebyla jen lahev sektu jako odměna pro vylosovaného. Myslíme si, že inspiroval většinu, aby si následně našli informace z historie našeho města v literatuře, doplnili a oživili své znalosti. Příběh Vincka z časů specifického vývoje sklářství v Teplicích, který nám vyprávěla paní Vlasta Tichá, byl zajímavý a jeho závěr tak drsný jak už život je. I když, pravda - nakonec se Teplice skutečně staly a jsou městem skla. Doporučuji, vydejte se někdy do našeho dobře vedeného muzea na zámku, projděte je s komentářem dobrých, znalých průvodců a upevněte si svůj vztah k našemu městu. Je to dobrá kotva v životě. Občerstvení přírodními ovocnými limonádami nabízel s úsměvem a příjemně Michal Dvořák ze Sokolí zahrady, byly dobré a svěží. Čas rychle uplynul a závěrečné rozloučení bylo symbolické .
G. Gershwin:  Somedy Loves  Me.

Přejeme nám všem, aby v našem životě byl někdo, kdo pohladí a znamená to: Jsem a budu s Tebou.

Děkuji Regionálnímu muzeu, panu řediteli, paní Klášterkové a paní Tiché za vstřícnost a skvělou spolupráci. Bylo to fajn, přijdeme k Vám zas.
Děkuji všem, kdo připravili to pěkné setkání i všem, kteří přišli, přinesli dobrou náladu a vytvořili tu příjemnou atmosféru. Na viděnou na dalších místech setkávání a bytí v našem městě.
 
Zvonkohra z.s. SENSEN Teplice, Helena Voctářová
 
email : klub.zvonkohra@centrum.cz              
​web:  kss-zvonkohra.sensen.cz                                     
www.lidespoluasobe.cz                                                 
Ptejte se na nás v Informačním centru na Benešově náměstí.
 
 
 
Hana Šilhánová,
Zvonkohra z.s. SenSen Teplice,
8/21/2019