ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Poslední vlastenecká divadelní

V roce 2014 jsme  založili divadelní soubor Poslední vlastenecká divadelní pro všechny nadšence, které ani po pětapadesátce neopustila hravost, fantazie, ve kterých zůstává  kousek dětské duše! Co dělá soubor? Především hraje divadlo! Každý se učí  svou roli, vymýšlí  scénu, kulisy, kostýmy, rekvizity. Kdo umí, navrhne, vyrobí, ušije, vytvoří. Všichni členové též zpívají, tančí, kdo umí hrát na hudební nástroj, doprovází písně v kapele. Členové píší hry, režírují, nacvičují choreografii. Veškerá kreativita vítána. Schází se pravidelně jednou týdně, každý měsíc je jedna víkendová zkouška. V létě je vždy týdenní soustředění mimo Prahu.

Především jde o to, aby členové nebyli jen staří, otrávení, naštvaní, nemocní, ukřivdění a opuštění. Divadlo je fenomén! Kdo se mu aktivně věnuje, je jako očarován! Spojení kreativity, cvičení paměti, pohybu, odpovědnosti, dochvilnosti, nutnosti se překonat a pravidelně docházet na zkoušky, to vše člověka osvěží, dodá mu vitalitu, energii, dobrou náladu. Zapomene na neduhy, smutek a bolesti.

A je tu i druhá strana mince! Soubor pravidelně účinkuje v domovech důchodců, festivalech seniorských divadel, pouličních akcích… Stává se tak inspirací pro další seniory! Otevírá nové cesty svým divákům. Nejen potěší svým vystoupením, ale zároveň jim napoví, co všechno se dá dělat i ve stáří. A kde všude již soubor účinkoval? Pravidelně vystupuje na festivalu Betlémská noc, festivalu seniorských divadel v centru Rosa, na festivalu Freshsenior v Pelleově vile. Několikrát vystoupil na festivalu Poupění, pořádaném Hafstudiem, též na festivalu Mezi ploty. Kromě pravidelných akcích je mnoho dalších prostor, kde soubor hraje divadlo veřejně. Své premiéry soubor většinou uvádí v Malostranské besedě. V červnu 2019 byla v Malostranské besedě premiéra hry Vlasty Třešňáka Mobilní revue. V této hře senioři poprvé hráli společně s dětmi z hereckých kurzů v Hafstudiu. Byl to neobyčejný zážitek pro seniory i pro děti. Tento projekt, kde pracují společně děti a senioři bude pokračovat. Každoročně uvede jednu společnou premiéru.

Kontakt

Poslední vlastenecká divadelní
Ostrovní 16
110 00 Nové Město

Ambasador

Hana Francová
Tel.:603 181 001