Materiály ke stažení

Naším cílem je, aby projekt Médiím na kloub zasáhl co největší počet lidí. Proto jsme do něj zapojili osobnosti ze světa žurnalistiky i odborníky na internetovou bezpečnost či psychologii a ve spolupráci s nimi připravili informační a tréninkové materiály, které budeme postupně zveřejňovat na této stránce. Doufáme, že vám pomůžou se ve světě médií vyznat. Přijďte s námi Médiím na kloub. 

Videa Médiím na kloub

Řetězové maily nikomu štěstí nepřinesou. Jejich rozesíláním akorát otrávíte jejich příjemce a pomůžete internetovým útočníkům sbírat cenná data. Co na první pohled vypadá jako dobře myšlené varování od přítele, může být nebezpečný hoax - smyšlená zpráva s cílem šířit paniku. 


Záznam besedy Médiím na kloub

Pro všechny, kteří se nemohli zúčastnit našich besed o médiích osobně, jsme první setkání ve Werichově vile v Praze alespoň natočili na kameru. 

Brožura Médiím na kloub

Pohyb na internetu přináší celou řadu výhod a příležitostí. Je například skvělé, že se můžete spojit se svou vzdálenou rodinou nebo s přáteli z mládí, kteří žijí v zahraničí. Snadno na něm vyhledáte informace, a máte tak neustálý přehled, co se děje. Bez dodržování základních zásad bezpečného chování a kritického odstupu nad množstvím informací, které se po síti šíří, se však internet může stát i nebezpečným místem. Jak praví jedno staré úsloví. Je to dobrý sluha, ale zlý pán.

Na následujících stránkách vám proto přinášíme rady a tipy, které vám pomohou případné nebezpečí včas odhalit a předejít nejrůznějším problémům. Internetu ani množství informací, které nabízí, se nemusíte obávat. Je ale důležité pohybovat se na něm s rozumem a vědět, na co je potřeba si dávat pozor. Brožuru Médiím na kloub připravil SenSen ve spolupráci s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost. Stáhnout si ji můžete kliknutím na obrázek. 

Brozura_titul-page-001-(1).jpg