Login

Fb

Médiím na kloub

Projekt SenSenu na podporu mediální vzdělanosti seniorů

Cílem projektu je probudit v seniorech zájem o fungování médií a naučit je zdravě konzumovat jejich obsah. 

Žijeme v době informační, informace nikdy nebylo snazší získat, stejně tak ale nebylo snazší se v nich ztratit. Senioři jsou v tomto směru, nikoliv vlastní vinou, zranitelní dvojnásob. Proto jsme se rozhodli uspořádat sérii besed, která na problém fake news, dezinformací, hoaxů a další upozorní.

Besedy proběhly v březnu 2019 v klubech SenSen v sedmi městech České republiky.  Dne 23. dubna 2019 se uskutečnila závěrečná konference v Praze. Výstupy z celého projektu vám nyní nabízíme. 

titul_web_1210x588.jpg
Rok 2020
Na rok 2020 přichystal SenSen ve spolupráci s Mgr. Davidem Kudrnou z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost pokračování vzdělávacího projektu Médiím na kloub. Cílem je uspořádat 12 seminářů o bezpečném pohybu na internetu za 12 měsíců. Semináře nesou název "Digitální tělocvična".  Zveřejňujeme termíny pro první semestr:
 
22.1. Liberec
18.2. Ostrava
2.3. Příbram
11.3. Praha
1.4. Praha
8.4. Rožnov pod Radhoštěm
6.5. Lovosice
11.5. Most

Podorbnosti naleznete zde.

Materiály ke stažení

Naším cílem je, aby projekt Médiím na kloub zasáhl co největší počet lidí. Proto jsme do něj zapojili osobnosti ze světa žurnalistiky i odborníky na internetovou bezpečnost a psychologii a ve spolupráci s nimi připravili informační a tréninkové materiály.  Najdete je na této stránce. Doufáme, že vám pomůžou se ve světě médií vyznat. Přijďte s námi Médiím na kloub. 


Konference Médiím na kloub

Videozáznamy jednotlivých přednášek. Konference se konala 23.dubna 2019 v Praze v budově Microsoftu. 

Nora Fridrichová, moderátorka a novinářka, Česká televize: Řetězové e-mailyDavid Kudrna, Národní úřad pro kybernetickou a  informační  bezpečnost: Bezpščnost v digitálním světěJan Kulhánek, klinický psycholog, Psychoterapie Anděl: Manipulace veřejného míněníIvana Svobodová, reportérka, Týdeník Respekt: Jak fake news vystoupily z internetu na české kolejePavla Kubálková, redaktorka, Česká televize: Zákulisí televizní práce aneb Jak se dělá reportáž?

Besedy v regionech

Besedy proběhly v březnu 2019 v Praze, Pardubicích, Prachaticích, Liberci, Milevsku, Brně-Líšní a Lovosicích. 

Zdeněk Svoboda, Nadační fond Lepší senior: Mediální obezřetnostDavid Kudrna a Petra Sobková, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost: Digitální tělocvična aneb Jak dělat správně klikyLea Surovcová, Pavla Kubálková, Tereza Strnadovátým reportérek České televize  


 

Enter security code:
 Security code