ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

O nás

SenSen: Senzační senioři

Projekt SenSen je platforma pro více než sto padesát seniorských klubů a organizací z celé České republiky. Zapojujeme tisíce seniorů.

 

Projekt SenSen (Senzační senioři) vznikl v Nadaci Charty 77 jako odpověď na demografický vývoj v naší zemi. Uvědomili jsme si, že nejen přibývá seniorů, ale také pochybných a nadřazených hlasů nad nimi. Přitom víme z domova i z blízkého okolí, jací umějí být dnešní šedesáti- , sedmdesáti- , i osmdesátníci. Zdaleka nejsou jen nemocní, nerudní, nesnášenliví. Naopak, mnoho z nich je obdivuhodně vitálních, aktivních a schopných rozdávat moudrost i práci pro ostatní. A právě takové oslovujeme.

My nejsme ani nebudeme sociální službou, vytváříme neformální spojení lidí, kteří nechtějí jen odpočívat a přijímat cizí pomoc. K SenSenu se přidávají všichni senioři, kteří se rádi dívají kolem sebe,  není  jim lhostejný vývoj společnosti, města, obce.

Oslovujeme seniory, kteří chtějí a umějí dát předat zkušenosti, kvalifikované názor, vzpomínky, které by neměly zapadnout v zapomnění. 

Nabízíme zapojení do našich programů, pilotních i udržitelných projektů. Například každoročně vyhlašujeme Cenu Senior roku a pořádáme Setkání ambasadorů. Mezi naše projekty patří také Národní kronika. Rádi se seniory sportujeme ať už při Sportovních hrách, štafetovém plavání „Přeplavme svůj La Manche“ nebo pétanqueových turnajích a mnohé další.

Víme, že trápením mnoha starších občanů je samota. Proti ní se chceme s vaší pomoci postavit, pomáhat těm, kteří zcela zbytečně a marně čekají, až je někdo bude potřebovat, až jim někdo dopřeje sluchu.

Za pár let budou senioři nejpočetnější skupinou obyvatelstva v naší zemi. Co je pro ně cestou ke spokojenosti a plnému prožívání života? Je to právě jejich zapojení v seniorských organizacích, orientace se v současné době, možnost předávat své nabyté zkušenosti a být potřebný pro druhé. To vše u nás v SenSenu naleznou. Zapojte se s námi do projektu Senzační senioři a buďte mladí srdcem i myslí! Ať žijou senzační senioři !
 

Kluby SenSen 


SenSen – je otevřené, volně přístupné a neformální sdružení klubů i jednotlivců, které pojí zájem o program SenSen. Kluby SenSen jsou společnou aktivitou Nadace Charty 77 / SenSen, místních seniorských a neziskových organizací, knihoven, muzeí, jednotlivců a místní samosprávy.
Našich projektů se účastní již existující a dobře fungující společenství seniorů, angažovaní jednotlivci, právnické osoby či neziskové organizace a spolky (občanská sdružení), kteří chtějí podporovat naše programové cíle, ačkoli třeba nemají nominálně v programu práci se seniory, a samozřejmě nově vzniklé kluby SenSen.

Aktuální seznam všech klubů zapojených do platformy SenSen najdete ZDE.

Pro připojení k našemu projektu není podmínkou být členem nějaké organizace nebo občanského sdružení, je to však výhodou. Spolek (dříve občanské sdružení) jako právnická osoba má větší váhu při prosazování zájmů svých členů, než jednotlivec či skupina osob bez právní subjektivity.

Spolek má možnost účastnit se řízení, do kterých mohou zasahovat pouze právnické osoby, je důstojným partnerem pro jednání s místní samosprávou i dalšími institucemi.
Spolek také může žádat grant, případně dotaci na podporu své činnosti.
 
Užitečné informace o spolcích, ústavech a dalších právních formách ZDE.
 

Vize SenSenu


Každodenní práce SenSenu nespočívá pouze v přestavení předcházejících aktivit, ale i v podporování všech, kteří jsou se SenSenem spjati. Neustále nasloucháme seniorům, co by oni očekávali a snažíme se vždy velmi efektivně a aktuálně reagovat na jejich potřeby. Pomáháme jim, aby měli dostatečný prostor pro sdílení svých získaných zkušeností. Snažíme se o boření mýtů o seniorech, chceme, aby si společnost uvědomila, kolik skvělých a senzačních seniorů žije s námi. 
 

Rada a patroni projektu SenSen


Rada je základním poradním orgánem projektu SenSen, jejím cílem je vytvářet fundovanou podporu, oponenturu a hodnocení činnosti projektu SenSen. Rada projednává dlouhodobé záměry a projekty SenSen, reprezentuje jej navenek a obhajuje jeho zájmy.
Členy rady jsou  specialisté  zastupující  vědní obory související se seniorským projektem i osobnosti veřejného života a neziskové sféry.
 

Patroni projektu


Simona Stašová
herečka a filantropka, patronka Ceny Senior roku
Zdeněk Mahler
spisovatel, patron projektu Národní kronika
(2012 - 17.3.2018)
Jiřina Bohdalová
herečka, patronka projektu Druhý život dětské knihy
Lucie Leišová
dálková plavkyně, patronka soutěže Přeplavme svůj La Manche

           
 

Rada projektu SenSen


Božena Jirků
výkonná ředitelka Nadace Charty 77
Ing. Marie Kousalíková
členka dozorčí rady Nadace Charty 77 a předsedkyně rady projektu SenSen
Judita Matyášová
novinářka a historička
Klára Jirovcová Pospíšilová
manažerka komunikace společnosti Philip Morris
Mgr. Radka Vladyková
výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR
MUDr. Alexandra Aschermannová
onkoložka, specialistka na geriatrii, pracovala desítky let jako primářka onkologie a ředitelka onkologického a rehabilitačního ústavu, přes 10 let vyučuje na 1. Lékařské fakultě klinickou onkologii
Radomíra Kodetová
socioložka, ředitelka Krajské knihovny Pardubice
Milada Kučerová
členka správní rady Nadačního fond Avast

 

Partneři Senzačních seniorů

Hlavní partner projektu

Sponzoři a partneři projektu

Mediální partneři