ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Materiály ke stažení

Naším cílem je, aby projekt Médiím na kloub zasáhl co největší počet lidí. Proto jsme do něj zapojili osobnosti ze světa žurnalistiky i odborníky na internetovou bezpečnost a psychologii a ve spolupráci s nimi připravili informační a tréninkové materiály, které jsou volně dostupné pro všechny. Doufáme, že vám pomůžou se ve světě médií vyznat. Přijďte s námi Médiím na kloub. 

Brožura Médiím na kloub

Pohyb na internetu přináší celou řadu výhod a příležitostí. Je například skvělé, že se můžete spojit se svou vzdálenou rodinou nebo s přáteli z mládí, kteří žijí v zahraničí. Snadno na něm vyhledáte informace, a máte tak neustálý přehled, co se děje. Bez dodržování základních zásad bezpečného chování a kritického odstupu nad množstvím informací, které se po síti šíří, se však internet může stát i nebezpečným místem. Jak praví jedno staré úsloví. Je to dobrý sluha, ale zlý pán.

Na následujících stránkách vám proto přinášíme rady a tipy, které vám pomohou případné nebezpečí včas odhalit a předejít nejrůznějším problémům. Internetu ani množství informací, které nabízí, se nemusíte obávat. Je ale důležité pohybovat se na něm s rozumem a vědět, na co je potřeba si dávat pozor. Brožuru Médiím na kloub připravil SenSen ve spolupráci s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost. Stáhnout si ji můžete kliknutím na obrázek. 

Brozura_titul-page-001-(2).jpg

Videa Médiím na kloub

Řetězové maily nikomu štěstí nepřinesou. Jejich rozesíláním akorát otrávíte jejich příjemce a pomůžete internetovým útočníkům sbírat cenná data. Co na první pohled vypadá jako dobře myšlené varování od přítele, může být nebezpečný hoax - smyšlená zpráva s cílem šířit paniku. Chovejte se na sociálních sítích jako ve skutečném životě. Hlídejte si svoje soukromí. Phishing neboli rhybaření je lov na vaše data. Neposílejte nikomu přihlašovací údaje ke svým účtům. Skutečná banka vám nikdy o vaše heslo psát nebude. 


Kvízy 
Dokážete odhalit skrytou reklamu nebo posoudit výhodnou nabídku? Otestujte se v našem kvízu. Najdete ho zde.