Login

Fb

Senioři z Prachatic na ČT24 i v regionálních zprávách

Média zaujala pěší štafeta přes La Manche.

Poslední týden zbývá „do finále“ do zdolání „La Manche na suchu“, kampaně pro seniory, či seniory s vnoučaty do 12 let věku, kterou vyhlásila Nadace Charty 77 – projekt SenSen (Senzační senioři) a podílející se na organizaci také Klub SenSen Prachatice na měsíc únor. V rámci republiky je přihlášeno kolem 50 měst, klubů a míst a jedno z nich jsou senioři z Prachatic (napříč všemi organizacemi, spolky a kluby).
 
Soutěž „La Manche na suchu“ navazuje na tradiční štafetovém plavání Senzačních seniorů „Přeplavme svůj La Manche“, které se letos nemohlo uskutečnit z důvodů opatření v nouzovém stavu (všech předešlých ročníků se prachatičtí senioři v oblasti plavání zapojili a letos tedy v chůzi).
Cílem je zdolat 34 km, smyslem pak seniory rozhýbat, motivovat je, aby překonali sami sebe, pohodlí a lenost, a udělali něco pro svoje zdraví,“ říká mluvčí projektu SenSen v Praze Lucie Nekvasilová.
 
V týdnu naše město navštívila Česká televize, která natočila se seniory reportáž na ČT 24 (najdete ji zde), a další týden v regionálních zprávách bude video pokračovat.
Krásná reklama města a senzačních seniorů. Natáčelo se na tankovce, areálu lesních her a v Domově seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích.
 
Do 28. 2. 2021 máme všichni ještě možnost našlapat co nejvíce metrů, kilometrů. Výsledky pak zašlete na hana.rabenhauptova@mupt.cz 1.3.2021, děkujeme.
 
Odměnou bude lepší kondice, radost z pohybu, sdílení s někým, nebo i klid samoty, SLUNCE a vitamín, který venku dostanete zadarmo a pro ty nejzajímavější „chodce“ máme na konci pár odměn (a to nejen pro ty, kteří ujdou nejvíce kilometrů).
 
Hanka RH+ Rabenhauptová
Hana Rabenhauptová,
Klub SenSen Prachatice,
2/19/2021