ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Mezinárodní konference Dopis vnoučeti

Přijďte diskutovat o tom, co je v životě důležité. Chystáme dopolední i večerní akci.

Co vzkazují čeští senioři nastupující generaci? Co je podle nich v životě důležité a jak se jejich "dopisy vnoučeti" shodují/liší se vzkazy seniorů v Polsku a Německu? A jak vidí svoje priority mladí? Rozumí si vůbec dvě věkově nejvzdálenější generace? Přijďte s námi hledat odpovědi na tyto i další otázky. 

Mezinárodní konferenci Dopis vnoučeti organizuje projekt SenSen (Senzační senioři) Nadace Charty 77 a jejich Národní Kronika. Dosavadní výsledky projektu Dopis vnoučeti, který zjišťoval u lidí starších 60 let, jaké poselství by chtěli předat, představí novinářka a historička Judita Matyášová z Fakulta humanitních studií UK Praha. Mezinárodní srovnání nabídnou Sonja Ehret z Gerontologického institutu v Heidelbergu a psycholožka a autorka celého projektu Dopis vnoučeti Elzbieta Dryll z Varšavské univerzity. Veřejné diskuze se zúčastní také senioři - autoři "dopisů vnoučeti".

V rámci konference proběhnou dvě akce - dopolední a večerní. 

Dopolední akce je přednostně vyhrazená pro zapojené seniory (autory dopisů) a školy. Těšíme se na vás 21. října v od 10 do 12 hodin v Knihovně Václava Havla, Ostrovní 13, 110 00 Praha. 

Pro širokou veřejnost pořádáme ještě večerní diskuzi, na kterou srdečně zveme všechny, které téma zajímá. Koná se ve stejný den, 21. října, od 18 do 20 hodin v Polském institutu, Malé náměstí 144/1, 110 00 Praha. 
 
Vstup na obě akce je zdarma. Rezervace míst na lucie.nekvasilova@bariery.cz
 
Redakce SenSen (LN),
03.10.2019