Login

Fb

Bubeníci a praporečníci z Terra del Sole v domově pro seniory v Prachaticích

Od roku 2004 město udržuje partnerství s městem v Itálii Terra del Sole. Každoročně přijíždějí na Slavnosti Solné Zlaté stezky v Prachaticích praporečníci a bubeníci. Každoročně sklízí velký aplaus.

V letošním roce aplaus sklidili i v Domově seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích, v její překrásně rozkvetlé zahradě a to v pátek dopoledne 28. 6. 2019. Snažili jsme se seniorům, dětem z okolních školek, příchozím vytvořit na chvíli malé  slavnosti - vystoupení a zkusit si společné cvičení s praporky. Výprava si to užila, odměnou jí byla prohlídka domova seniorů. Setkali se s ředitelkou Hanou Vojtovou, určitě byla otevřena diskuze nad tématy sociální služby, popř. další výměna zkušenosti.

Italové se trpělivě ve velkém horku fotografovali se všemi, kdo měl zájem, ať již to byly děti, nebo senioři, či příchozí. Dopoledne si všichni užili, krásný den a pěkné slavnosti všem. Každý si najděte, to co vás baví, co chcete vidět, s kým se chcete setkat.

Osobně mám radost, že se nám dárek pro seniory a děti podařil. Akce byla zrealizována za podpory MPSV v rámci projektu Obec přátelská seniorům.Hanka RH+ Rabenhauptová, text a foto Zdeněk Krejsa
Hana Rabenhauptová,
Klub SenSen Prachatice,
7/10/2019