Login

Fb

UM seniorů: Hrátky s vlnou v SeniorPointu

Marie Bednárová z Prachatic umí plést a je velkou seniorskou dobrovolnicí.

Marie Bedárová má po celý měsíc v SeniorPointu na Zlaté stezce 145 v Prachaticích výstavu svého umu – pletení. Vernisáž byla zapletená slovy, vlnou, sítěmi...

Vernisáž výstavy Um seniorů Marie Bednárové se uskutečnila 11. 7. 2019 v rámci Cyklu UM seniorů, projektu SeniorPointu. Při vernisáži se setkali s autorkou Marií Bednárovou jak lidé, kteří umí také plést, ale i ti, kteří byli vlnou políbeni pouze prostřednictvím třeba svetru. Došlo na ukázku pletení nejen hladce a obrace, ale i přítomná Maruška Mrázová zabodovala svými výrobky, pletení na hrábích. Na výstavě se dočtete také o dalších technikách, můžete se podívat na pletení svetříku, botiček, ponožek, oblečků na panenky. A tak všichni přítomní si dokonce zahráli hru a síťovali náš svět prostřednictvím vlny a věřte, byla to skutečná zábava, když byli všichni pospolu tedy daleko větší než na sítích virtuálních.

Marii Bednárové patří poděkování nejen za zapůjčení věcí, ale také její velké dobrovolnictví, kdy plete pro nedonošené děti, ale i lidi bez domova, či do nemocnic ponožky na nožky. Děkujeme.
A výzva třeba i pro vás: do konce srpna sbíráme vlnu (zbytky) pro dvě sociální zařízení ve Vimperku a Volyni (kancelář 116, 724 188 864). A děkujeme předem.
Akce byla podpořena Jihočeským krajem a městem Prachatice.
 
Hana Rabenhauptová,
Klub SenSen Prachatice,
7/20/2019