ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Médiím na kloub

Projekt SenSenu na podporu mediální vzdělanosti seniorů

Cílem projektu je probudit v seniorech zájem o fungování médií a naučit je zdravě konzumovat jejich obsah. 

Žijeme v době informační, informace nikdy nebylo snazší získat, stejně tak ale nebylo snazší se v nich ztratit. Senioři jsou v tomto směru, nikoliv vlastní vinou, zranitelní dvojnásob. Proto jsme se rozhodli uspořádat sérii besed, která na problém fake news, dezinformací, hoaxů a další upozorní.

Besedy proběhly v březnu 2019 v klubech SenSen v sedmi městech České republiky.  Dne 23. dubna 2019 se uskutečnila závěrečná konference v Praze. Výstupy z celého projektu vám nyní nabízíme. 

titul_web_1210x588-(1).jpg

Materiály ke stažení

Naším cílem je, aby projekt Médiím na kloub zasáhl co největší počet lidí. Proto jsme do něj zapojili osobnosti ze světa žurnalistiky i odborníky na internetovou bezpečnost a psychologii a ve spolupráci s nimi připravili informační a tréninkové materiály.  Materiály k projektu Médiím na kloub najdete na samostatné stránce. Doufáme, že vám pomůžou se ve světě médií vyznat. Přijďte s námi Médiím na kloub. 


Konference Médiím na kloub

Videozáznamy jednotlivých přednášek. Konference se konala 23.dubna 2019 v Praze v budově Microsoftu. 

Nora Fridrichová, moderátorka a novinářka, Česká televize: Řetězové e-mailyDavid Kudrna, Národní úřad pro kybernetickou a  informační  bezpečnost: Bezpščnost v digitálním světěJan Kulhánek, klinický psycholog, Psychoterapie Anděl: Manipulace veřejného míněníIvana Svobodová, reportérka, Týdeník Respekt: Jak fake news vystoupily z internetu na české kolejePavla Kubálková, redaktorka, Česká televize: Zákulisí televizní práce aneb Jak se dělá reportáž?

Besedy v regionech

Besedy proběhly v březnu 2019 v Praze, Pardubicích, Prachaticích, Liberci, Milevsku, Brně-Líšní a Lovosicích. 

Zdeněk Svoboda, Nadační fond Lepší senior: Mediální obezřetnostDavid Kudrna a Petra Sobková, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost: Digitální tělocvična aneb Jak dělat správně klikyLea Surovcová, Pavla Kubálková, Tereza Strnadovátým reportérek České televize  


 

Enter security code:
 Security code