ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Senioři dostali tablety od srdce, využijí je ke vzdělávání i komunikaci

Přes 120 přístrojů získalo 16 klubů SenSen.

Projekt SenSen (Senzační senioři) rozdělil přes 120 tabletů mezi kluby aktivních seniorů z celé České republiky. Tablety najdou uplatnění při lekcích digitální vzdělanosti, senioři je využijí ke vzájemné komunikaci i při společných výletech. Přístroje SenSenu darovala společnost Philip Morris ČR v rámci akce „Tablet od srdce“.

Zástupci klubů SenSen si darované tablety vyzvedli 3. srpna na společném setkání v Praze ve Werichově vile. Přístroje si na místě mohli rovnou vyzkoušet, seznámili se s jejich základním ovládáním i širokou škálou možností jejich využití po instalaci nejrůznějších aplikací. Celkem SenSen rozdělil 122 tabletů mezi 16 seniorských klubů. Přístroje budou používat senioři z Českých Budějovic, Liberce, Litoměřic, Loun, Mostu, Ostravy, Paskova, Prahy, Prachatic, Příbrami, Svitav, Teplic a Úholiček.   

sensen__tablety_023.jpg

Nejčastěji se seniorské kluby chystají tablety využívat ke zvyšování digitálních dovedností svých členů. Výjimkou ale není ani to, že budou přístroje sloužit ke vzájemné komunikaci seniorů a třeba nemocným členům klubu umožní zůstat v kontaktu s ostatními i v době nucené izolace. Přehled zajímavých aplikací do tabletu najdete v prezentaci Františka Batysty z klubu Senzačních seniorů - Klub Aktiv České Budějovice zde

Výhodou darovaných tabletů je Blesk Premium licence a SIM karta Vodafone s předplaceným datovým tarifem. Uplatnění proto přístroje najdou i během společných výletů – třeba při vyhledávání vhodného spoje, informacích o počasí nebo při čtení QR kódů na pamětihodnostech. Do konce října se všechny obdarované kluby zavázaly využití tabletů vyhodnotit.

sensen__tablety_019.jpg

Projekt „Tablet od srdce“ iniciovala ve spolupráci s Nadací Charty 77 (Konto Bariéry, SenSen) společnost Philip Morris ČR už na jaře 2020. Během koronavirové krize na jaře 2020 společně s dalšími zapojeným organizacemi rozdělily stovky tabletů mezi pobytová zařízení sociálních služeb, jakými jsou například domovy pro seniory, domovy se zvláštním režimem a domovy pro osoby se zdravotním postižením, aby jejich klienti mohli být v době karantény ve spojení se svými blízkými alespoň pomocí videohovorů.
Redakce SenSen (LN),
04.08.2020