Login

Fb

Mezi námi, mezigeneračně

Společný projekt seniorů a dětí z mateřské školy.

Již téměř celý rok probíhá spolupráce mezi domovem pro seniory a místní mateřskou školou. Mezigenerační setkávání zaznamenal ve svých fotografiích v publikaci Setkávání dětí a seniorů 2019 Karel Rabenhaupt. Vydal Domov pro seniory Mistra Křišťana v Prachaticích.

Do Domova seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích pravidelně přicházejí děti z Mateřské školy Prachatice, Česká a Skalka, pod vedením paní učitelek Lenky Cháberové, Zdeňky Markové, Ivany Smolenové, Ivy Kochmové a dalších. Koordinátorkou projektu je sociální pracovnice domova Marika Karbáčová.

V publikaci je fotograficky dokumentováno patnáct setkání, např. Vyprávění Červené karkulky s červeným klubíčkem, Tanec s červeným šátečkem, Společné jarní, velikonoční či podzimní tvoření, Vzpomínání Zpátky do minulosti Tvorba Knihy radostí, Mezigeneračního pexesa, Výroba šperků, obrazů, bylinných sklenic …

Organizace Mezi námi, o.p.s. podporujeme setkávání lidí všech generací, aby si rozuměli ti nejstarší s těmi nejmladšími. Aby společně objevovali, jak krásné a obohacující jsou jejich světy, když se navzájem propojí. Obecně prospěšná společnost Mezi námi šíří myšlenku mezigeneračního setkávání prostřednictvím pěti projektů Povídej, Přečti, Pomáhej, Vzdělávej, Dílny.

Zapojit se do mezigeneračních setkávání může kdokoliv. Blíže na www.mezi-nami.cz
Hanka RH+ Rabenhauptová
 
 .
 
 
 
Hana Rabenhauptová,
Klub SenSen Prachatice,
11/3/2019