Prachatice již potřetí partnerem při Seniorských hrátkách

Road turné pro seniory Martina Frace a Josefa Laufra.

4. 9. 2018 ve Společenském sále Národního domu v Prachaticích již tradičně (vždy počátkem září) proběhlo road turné pro seniory Martina Frace a Josefa Laufra v režii Jihočeského kraje pod názvem Seniorské hrátky a se záštitou hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské. Akce je pro seniory v sedmi městech nabízena zdarma: Český Krumlov, Blatná, Prachatice, Písek, Tábor, Jindřichův Hradec a České Budějovice
 
Program, který byl agenturou Martina Franze připraven, má pevnou strukturu. Jde o odpoledne pro seniory jak se zábavnou částí, tak naučnou.
Ivana Šimánková, redaktorka Českého rozhlasu České Budějovice moderovala celý pořad. Na počátku a pak ještě jednou v průběhu vystoupilo skvělé taneční seskupení T.A.M. pod vedením Mirky Brabcové Machové. Vystoupení bylo zaměřeno na sté výročí republiky, zaměřeno na hudbu, stylové oblečení, skvělou choreografii. V úvodu také vystoupil starosta města Prachatice Martin Malý, přivítal paní hejtmanku a vyjádřil své poděkování za aktivity, které senioři vytvářejí, kterých se v Prachaticích zúčastňují. Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská, která veřejně a pak i do kroniky SeniorPointu napsala, že děkuje za spolupráci a milé přivítání v Prachaticích. Seniorům pak přála hodně sil a odpočinku, vyváženě.
Jiří Gabriel Kučera, koordinátor aktivit SeniorPointu Prachatice vystoupil na pódiu s prezentací pointu, aktivit pro seniory, pozval přítomné do SeniorPointového koutku v sále, kde byli lidem k dispozici s ředitelem společnosti KreBul, dále pak do kontaktního místa na Zlaté stezce 145 v Prachaticích, ale také na nejbližší akci pointu seniorský bál 1. 10. 2018 na stejné místo jako byly hrátky. Do koutku si přítomní přišli pro SeniorPoint Press 3/2018 a informace k seniorským pasům, či dalším aktivitám.
Ředitelka projektu Senior Pasy Brno Marika Kreuzerova potvrdila informace, k čemu Senior Pasy jsou a pro koho a kde si jej mohou senioři zajistit.Senior Pas, který je zaměřený na všechny aktivní seniory nad pětapadesát let. Počet registrovaných seniorů se Senior Pasy – držitelů karet je v současné době je přes 250 tisíc.
Producent, zpěvák a majitel umělecké agentury Martin Production Martin France vystoupil se známými písničkami, dokonce i muzikálovými.
Nově v programu vystoupil spisovatel 25 knih, historik Vladimír Šindelář, který převyprávěl povídku tajuplnou a strašidelnou domu v ulici Věžní v Prachaticích.
Závěr patřil Josefu Lauferovi. Ve Wikipedii se o něm píše – rodné jméno: Don José Pedro Rodriguez de Montagnes de Laufer, narozen 1939 v Sables ďOlonne ve Francii, je to herec, zpěvák, scénárista, režisér, tlumočník, moderátor i textař. V Prachaticích se představil jako zpěvák. Zazpíval hodně známé písně, a když zazpíval píseň písně Sbohem lásko, já jedu dál,  potlesk byl obrovský a zasloužený, přidal k tomu pár pěkných rad pro seniory a slíbil, že za rok přijede zas!
Pro dobrou náladu zde byla k dispozici káva a malé občerstvení.
V předsálí pak bylo několik stánků, u kterých se měřil tlak, cholesterol v krvi, dávaly se zdravé rady, nacvičovalo se trénování paměti, malovaly se antistresové omalovánky, luštily se hlavolamy, nechyběl zde ani koutek Prachatického muzea s historií.

Hanka RH+ Rabenhauptová, realizátorka akce za město Prachatice
 
Hana Rabenhauptová,
Klub SenSen Prachatice,
06.09.2018